Девънхайд
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Големия площад

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Аналивèрия Вáрестен
Огнен повелител
Аналивèрия Вáрестен


Оръжие : Кама
Живее в : Лориен

Герой
Злато: 1000
Най-важното за героя:

Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Големия площад   Големия площад EmptyЧет Юни 30, 2011 7:55 pm

Тук често се събираха хора, за да обменят информация и някоя друга клюка. Ежедневно звучеше силна музика. Всички танцуваха, пееха и се веселяха. На сватби, рожденни дни и каквито и да било други празници, жителите не забравяха да минат поне веднъж през площада. Събирането на всички раси обаче носи и своите последствия. Тук често стваха сбивания, които пък много лесно биваха прекратявани чрез намесата на Дáевите.
Върнете се в началото Go down
Холдън Блек
Върколак
Холдън Блек


Живее в : Силвърмун

Герой
Злато: 1000
Най-важното за героя:

Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyСря Юли 06, 2011 11:32 am

Холдън вървеше бавно по павираните улички, мислейки си за красотата на града. Рядко се бе разделял от Силвърмун, но пък може би тук му харесваше повече. Обичаше разходките, въпреки че не излизаше често. Нямаше почти никакви приятели и смяташе за налудничаво да излиза от собствения си град сам. Но, рано или късно и това се случваше. Покрай него минаваха най-различни гледки. Имаше малки схлупени къщи, а точно под покривите им пишеше най-различни странни имена от рода на 'Кръчмата на Денис'. Името Фенис му навяваше странни помисли, примесени с малко перверзност. Но какво пък - и без това трябваше да се разнообрази. Холдън хвана един камък от земята и го запрати с тихо шумолене към най-долната част на буквата 'Д'. Тя веднага падна на земята и отгоре се изписа нещо като 'Кръчмата на П...' другото можете и сами да го разгадаете. Не се изисква гениална мисъл. Блек се изсмя злорадстващо и продължи бавно към центъра на града, сякаш изобщо не е виновен за случилото се. Добро прикритие беше това, но той смяташе, че скоро този Денис щеше да го пипне. Вероятно не беше просто човек. В Деънхайд нямаше просто хора. И въпреки това на Холдън изобщо не му пукаше. Продължаваше с бавна крачка и скоро стигна големия площад, намиращ се точно в средата на Хейрон. Имаше много хора, но повечето бяха от една раса. Явно даевите бяха измислили как да опазят града. Тъй като тази раса беше съюзническа на върколаците - а именно магьосниците, той не се притесняваше да се разходи. Когато стигна центъра на площада забеляза в другия му край нещо наистина странно. Там, издигнати на нещо като сцена, стояха три даеви и всяваха мир и спокойствие наоколо. Блек веднага позна Кристóф Де Лорен. Този човек беше навсякъде и имаше толкова разностранни способности, че никой не би го сгрешил никъде. Втората даева също не можеше да се сгреши - Наталия Лоугън. С нейната красота, поданиците ѝ я слушаха само защото беше наистина красива (е, може би и малко зла). Третата обаче беше трудна за разпознаване. Определено притежаваше красотата на Наталия, дори малко повече и нюха на Кристоф. Кафявата ѝ коса падаше като водопади по изящното ѝ тяло, а красивите ѝ очи гледаха всички наоколо с чувствен поглед. Коя ли беше тази красавица?
Върнете се в началото Go down
Алия Блейс
Алтен
Алия Блейс


Оръжие : Жезъл
Живее в : Нория

Герой
Злато: 10 000
Най-важното за героя:

Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyСря Юли 06, 2011 4:53 pm

- Красива е, нали? - гласът, който дойде иззад момчето бе нисък и някак привлекателен. Имаше някаква мистериозна нотка, която го караше да звучи като излязал от устните на сирена - сещате се, онези опашати, красиви създания, примамващи моряците в тъмните, морски води.
Блейс обожаваше разходките късно вечер. По всяка вероятност, ако имаше малко повече свободно време, което да не разпределя межу обучението на сентинелите и танците, от които никога нямаше да се откаже, щеше да намира повече време за безцелно шляене по чуждите улици. Казвам чужди, защото точно в момента девойката се намираше в Хейрон. Мястото бе нещо като сборище на всичките различни раси, което разбира се не веднъж бе водело до кървави битки. Колко ли създания си бяха отишли от тук с разбити устни, сърца (за любовните истории говоря, не съм толкова брутална), а въобще няма да споменавам броя на възможните смъртни случаи. Но за сега, всичко това бе минало, защото даевите бяха вложили всичките си сили в мирното съжителство между различните раси. Разбира се, винаги се намираше по една черна овца в стадото, която да развали приятния начин на живот.
Дочуло гласа на непознатата зад себе си, момчето извърна глава назад, в пивайки поглед в лицето й. Нямаше как да не му се стори позната, просто... нямаше. Подобно на непознатия, Блейс също впи поглед в изображенията на трите даеви и по лицето й пробяга игрива усмивка, породена от спомените, които неканени нахлуха в красивата й главица. От толкова време не бе виждала нито Кристоф, нито Наталия. Може би трябваше да си спретнат някое... пижамено парти, да речем?
- Трябва да призная, че се чувствам малко обидена. Гледаш подобието ми на статуя така, все едно не ме познаваш. - лекият й, шеговит смях се разнесе навсякъде из самотният площад, бавно сливайки се с нощните звуци, докато най-накрая не изчезна съвсем. Лекият вятър понесе лъскавите кичури коса около лицето й, точно като ореол, принуждавайки Алия да прекара тънките си, бледи пръсти през гладката си, права коса. След няколко секунди, Блейс започна да увива шоколадовите кичурчета около показалеца си - навик, който бе придобила и от който така и не се бе отказала за толкова много време.
Върнете се в началото Go down
Аврора Уайт
Огнен повелител
Аврора Уайт


Живее в : Лориен, Девънхайд

Герой
Злато:
Най-важното за героя:

Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyПет Авг 05, 2011 11:55 am

Бях пристигнала в града преди броени дни. Брат ми, Тони беше с мен. Засега му се радвах, защото не се бяхме виждали от много, много време, но съм сигурна, че скоро щеше да ми омръзнат приказките му и щяхме да сме си пак както преди - номера и скандали. При нас всеки гледаше да изложи другия повече от предишният път. И странно как при тези игри нямахме вътрешен "стоп". Ако нещо се провалеше - добре, но ако ли не, то щяхме да се съсипваме напълно.
Днес валеше, но стаята в новата ни къща вече ми дотягаше и реших да излезна. Какво пък? Нали за подобни случаи са измислени чадърите? А и колко са няколко капки? Нямаше да се стопя. Нямаше и на Тони да казвам. Той щеше да ми предложи да играем на "Монополи" както обикновено, а аз наистина щях да полудея в онова затворено пространство. Мразех къщи, апартаменти, вили и каквото, и да е със стени, повече от прозорците.
Намерих едно дълго до коленете ми, сиво яке и го взех със себе си. Беше малко голямо, но важното днес бе да ме пази от дъждовните капки. Харесах си и чадър и бях готова за излизане. Промъкнах се тихомълком от задната врата и не след дълго се озовах на "Големия площад". Въпреки че валеше, там хората се забавляваха. Чуваше се музика, имаше и танцуващи. Някои с чадъри, други - без.
Видях една пейка встрани от това всеобщо въодушевление и бързо се затичах натам. Беше свободна и... почти суха. Настаних се на нея и се загледах в ухилените до уши, хора на площада.
Върнете се в началото Go down
Екзейвиър Девъру
Вампир
Екзейвиър Девъру



Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyПет Авг 05, 2011 12:09 pm

Както винаги, Екзейвиър нямаше абсолютно никаква подготовка за каквото и да било , нямаше значение дали става дума за обикновено излизане на чист въздух, за приготвяне на вечеря или пък за хипотетично наближаващия апокалипсис. Баща му беше прав - от него не би излязъл добър войник благодарение на ей такива качества, като това. Не, че умираше да е войник, нямаше опит с оръжия, нито пък харесваше гледката на издъхващи хора и разлагащи се трупове. Но това беше съвсем друга тема...
Проблемът беше, че лятото тук не беше като лятото в Америка, например. Сезонът беше студен, влажен и неприветлив,не особено подходящ за плажуване или носене на тениски с къс ръкав и бе редно вампирът да знае това, след като живееше тук вече втора година, но уви. Да речем просто, че Екзейвиър не беше от най-наблюдателните хора, що се отнасяше до подобни неща.
И ето, въпреки, че навън беше 10 градуса, валеше като из ведро и започваше гръмотевична буря, той съвсем без притеснение си стоеше насред площада, облечен в развлечен хипарски потник и стари, прокъсани дънки, които вече бяха залепнали по тялото му, благодарение на водата. В моменти като този благодареше на Бог, че го бе дарил с благоразумието да подстриже дългата си коса.
Въпреки, че вече беше по-мокър и от риба, Екзейвиър реши, че му е време да се скрие под едно дърво, или по-скоро на пейката под дървото, но уви, там вече стоеше някакво момиче. Е, какво пък, можеше да си позволи лукса малко да понахалства на дамата.
- Надявам се, че това място е свободно. - изрече той, като вече стоеше до пейката с лека усмивка.
Върнете се в началото Go down
Аврора Уайт
Огнен повелител
Аврора Уайт


Живее в : Лориен, Девънхайд

Герой
Злато:
Най-важното за героя:

Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyПет Авг 05, 2011 12:26 pm

При обикновени обстоятелства нямаше да направя така. Щях го да го унижа с някаква малка забележка, независимо дали щеше да се отнася за облеклото, външният му вид или начинът по който се държи, или поне да го гледам накриво, че да го накарам да се почувства неудобно за това, че е избрал именно тази пейка. Можех и до сълзи да го докарам, не че щяха да се различават в мокрият му вид, но не го направих. Напоследък не бях в най-доброто си настроение и затова просто повдигнах рамене и го оставих непокътнат на мястото, което си беше избрал. Не ме разбирайте погрешно, аз обожавах да се заяждам и така нататък, но когато настроението ми се губеше, това мое занимание не ми доставяше никакво удоволствие, а все пак това бе целта.
Дори обратното. Щом реших, че няма да го намразвам от пръв поглед, през ума ми мина мисълта да се запознаем. Абсурдна, наистина. Можеше да се окаже сериен убиец, но мисля, че шанса за това бе 1 на 1000. Но ли пък знае? В такъв град с толкова много създания всичко се очакваше. Не вярвах всички да са с усмивки като музикантите.
Подадох ръката си към него, за да се здрависаме и реших да се представя.
- Аз съм Аврора. Не обичам съкратени имена. Просто Аврора. - усмихнах се бегло и зачаках той да се представи. Дъждът се усилваше, което ме радваше. По-добре да вали, отколкото да пече. При мен декември беше рай, а юли - ад.
Върнете се в началото Go down
Екзейвиър Девъру
Вампир
Екзейвиър Девъру



Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад EmptyПет Авг 05, 2011 1:01 pm

Екзейвиър изчака момичето да даде одобрението си, въпреки, че обикновено не правеше така - по принцип просто сядаше без дори да пита, в крайна сметка пейките бяха обществена собственост и никой нямаше права над тях. Тоест можеше да си седи тук колкото си иска без да се съобразява с някакво си чуждо мнение, което му беше съвсем безразлично.
- Хубаво име, поне твоите родители са проявили повече вкус в избора си... Трябва да се радваш от този факт. - каза вампира и кръстоса крака. Сети се, че някъде в джоба на дънките му се мъдри някакъв остатък от пакет цигари, но след като го извади осъзна, че също като него, пакетът е мокър - следователно беше доста прецакан. Е, не чак много, но вероятно скоро ръцете му щяха да треперят заради никотиновия глад, а главата щеше да го боли неимоверно много. В пристъп на леко раздразнение той измърмори някакво нецензурно изречение на френски и захвърли пакета в не до там близкия кош.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Големия площад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Големия площад   Големия площад Empty

Върнете се в началото Go down
 
Големия площад
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Големия Площад

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Девънхайд :: Архиви :: РП архив-
Идете на: